Urodzinowe, muzyczne e-kartki

Jako że na urodziny większość z nas oczekuje z wielką niecierpliwością, warto zadbać o każdy szczegół. Nie tylko wybór prezentu jest tu ważny, ale także sposób złożenia życzeń. Życzenia można składać na wiele sposobów, te najpiękniejsze zawsze przekazywane są osobiście. Niestety czasami zdarza się tak, że nasi bliscy nie mogą być z nami w dniu naszych urodzin. Co w takim przypadku zrobić? Można oczywiście zadzwonić i złożyć życzenia telefonicznie, jednak coraz częstszą formą składania życzeń w takich przypadkach są kartki elektroniczne.

E-kartki na urodziny mogą przyjmować różne formy. Po pierwsze – mogą to być zwyczajne, elektroniczne kartki, które bardzo przypominają te tradycyjne, wysyłane za pośrednictwem poczty polskiej. Po drugie – mogą to być kartki flashowe, a więc takie, na których obrazki się poruszają, dzięki czemu tworzą krótką scenkę (zwykle humorystyczną) najczęściej z pewnym przesłaniem, np. ktoś dzwoni do drzwi, odbiorca klika, żeby drzwi otworzyć, a wtedy pojawia się wielki tort z życzeniami urodzinowymi. Po trzecie – mogą to być kartki muzyczne, a więc takie, które mają zwyczajny obrazek, jednak kiedy odbiorca czyta życzenia w tle słychać muzykę (może to być to np. jego ulubiona piosenka), najczęściej jednak jest to muzyka wybrana wcześniej przez twórcę danej e-kartki, w związku z czym nadawca nie ma tu zbyt wiele do powiedzenia… Najpopularniejsze e-kartki urodzinowe są jednak połączeniem kartki flashowej i kartki muzycznej. Dzięki temu kartka elektroniczna wydaje się bardziej pomysłowa.

Do każdej z powyższych rodzajów kartek urodzinowych należy oczywiście dołączyć życzenia. Animacje i muzyka są jedynie dodatkiem do tego, co chcielibyśmy powiedzieć danej osobie w dniu jej urodzin. Życzenia powinny płynąc prosto z serca, dlatego nie warto ściągać ich z Internetu (można się oczywiście inspirować zawartymi tam wierszykami, jednak same życzenia powinny być napisane przez nas!).